26. břevnovský masopust

Jako každý rok pořádá Spolek břevnovských živnostníků břevnovský masopust.

 

Zveme Vás na tradiční 26. břevnovský masopust, průvod vyrazí Břevnovem v úterý 25. února 2020 a i letos bude vycházet od křižovatky Bělohorská - Pod Královkou (u Kredence). Sraz masek je v 15.45. V 16 hodin bude uděleno masopustní právo zástupcem MČ Praha 6 a průvod se vydá za náležitého veselí masek i ostatních občanů na svoji cestu po Bělohorské až ke KC Kaštan, kde bude pochována basa. Průvod doprovodí bubeníci a další hudebníci. Dorazí i kejklíř Vítek se svojí družinou a dlouhorukými Chudadly a další maškary. 

Během průvodu bude pro masky připraveno malé občerstvení. Pro účastníky masopustního veselí bude na konci průvodu v Břevnovském klášteře připraveno zabijačkové občerstvení s posezením, hudbou a tancem. Čerstvé jitrničky, jelita, tlačenka, polévka, guláš, bramboráky, čerstvé teplé masopustní koblihy a jiné. 

Klášterní pivovar uvařil k 26. ročníku masopustní speciál a k prodeji budou i teplé nápoje a něco ostřejšího.

Deset nejkrásnějších (nejnápaditějších) dětských masek bude odměněno.

Bubínky, řehtačky, trumpetky, aj. s sebou.

Zveme srdečně všechny občany Prahy 6, školní mládež, rodiče s dětmi. Přijďte se mezi nás poveselit a pochlubit originálními maskami. 

V sobotu 29. února 2020 se od 19:00 koná 26. maškarní bál, v hotelu Pyramida Praha 6 - Břevnov.

Letos je téma masek "PŘÍŠERY A STRAŠIDLA".

Maska není podmínkou pro vstup.

Až do 2:00 bude hrát k tanci a poslechu skupina Vitamín.

Je přichystána i bohatá tombola (např. zapůjčení automobilu na víkend s plnou nádrží, sud piva, poukazy do restaurací a prodejen, kosmetické a uzenářské balíčky atd.)

Vstupenky na bál, k sezení u stolu v ceně 290 Kč je možné koupit elekronicky ZDE nebo v prodejně Krejčovství Ála, Bělohorská 90, Praha 6 - Břevnov.

Břevnovský masopust pořádá Spolek břevnovských živnostníků z.s. s částečnou podporou Městské části Praha 6 a pod záštitou starosty Městské části Praha 6 Ondřeje Koláře.
 

Jaroslav Duffek

náhled souboru