Soukromé jesle v Praze 6

Praha 6 zrušila už dříve provoz vlastních jeslí. To ovšem neznamená, že rodiče z Prahy 6 nemají jesle k dispozici. V Praze 6 fungují nyní soukromé jesle. Praha 6 pomáhá rodičům s umístěním dětí rovněž do jeslí v jiných městských částech a poskytuje také finanční příspěvek.

Příspěvek na docházku dětí do jeslí

Výše příspěvku na péči o děti do tří let se odvíjí od příjmu rodiny a vztahuje se na soukromá i státní zařízení, která pečují o malé děti. Příspěvek na péči mohou využít například matky samoživitelky, kterým městská část zaplatí část školného. O tom, komu bude příspěvek a v jaké výši přidělen, rozhoduje radnice podle aktuálně platných pravidel.

Dotovaná místa v soukromých jeslích

Podle rámcové dohody mezi Prahou 6 a provozovatelem soukromé školky a jeslí v Šantrochově ulici jsou vyhrazena dotovaná místa pro vybrané rodiče, kteří platí výrazně nižší školné. Na docházku dětí do tohoto zařízení se rovněž vztahuje příspěvek na péči pro děti do tří let. Rodiče se mohou obrátit na Odbor sociálních věcí ÚMČ Praha 6.

Následující seznam soukromých jeslí v Praze 6 není úplný, jsou zde uvedeny především ty, které o zveřejnění údajů na tomto portálu projevily zájem.

 

Jesle - mateřská škola Bambíno

České družiny 1671/9

tel.:  777 636 742

https://www.skolkabambino.cz/

 

Jesle Tetty

Šantrochova 3

tel.:  602 241 630

http://www.tetty.cz/

 

Jesle/Toddler program Duhovka

Montessori program s česko-anglickou výukou

Pevnostní 6

tel.:  733 317 843                                                                                                 

https://www.duhovkaskolka.cz/

 

Dragon Kindergartens - jesle

Na Pískách 88 

Praha 6 - Hanspaulka, 160 00

tel.:   777 028 134

https://dragon-kindergartens.com/