Bolavá záda - jóga workshop

Naučíte se sestavu, která Vás zbaví bolesti zad, rozhýbete se

 

Bolesti zad jsou dnes problém pro značnou část populace a řadíme je mezi jednu z nejčastějších civilizačních chorob. Bolesti zad postihují stále mladší ročníky a nezřídka už i děti školou povinné. Proto je důležité věnovat pozornost cvičení i prevenci.
Ztuhlé klouby, napjaté svaly a pokřivena páteř – podle orientálních představ tyto překážky způsobují, že se tok životní energie (prána) blokuje a stagnuje.
Hatha jóga obecně upřednostňuje pomalé pohyby, plynulost a výdrž v pozicích. Člověk se po cvičení ásan cítí osvěžený a uvolněný, klouby jsou dostatečně zásobeny synoviální tekutinou (kloubním mazem), svalové a vazivové struktury oživeny čerstvou krví.
Seminář je zaměřen na preventivní protažení a zároveň posílení zad, a s nimi souvisejících partií. Je uveden a ukončen krátkou relaxací, abychom se uvolnili a byli se schopni spojit se svým tělem ještě více. Dech poslouží jako spojnice mezi naším tělem a myslí.
Obsah praxe: Rozhýbání (kyčlí, ramen, šíje, hrudníku boků), posílení (zad, břicha), protažení (svalových řetězců), rotace (rozhýbávání páteře).


Kurz trvá 60 min.

7.12. 18 - 19

Ivona Nozarová

náhled souboru