Festival Paměti národa

Paměť národa pořádá na jižní tribuně Strahovského stadionu od 29. září do 1. října festival věnovaný všem, kterým záleží na svobodě. Třídenní program nabídne koncerty, debaty, projekce, výstavy nebo divadelní představení. Vystoupí Barbora Poláková, Lenka Dusilová, Thom Artway, Jaroslava Hutku nebo Igor Orozovič.

 

 

Na Strahovském stadionu se na jednom pódiu setkají mladí populární hudebníci s písničkáři, kteří tvořili navzdory komunistickému režimu. Festivalový program stojí kromě koncertů na diskuzích a projekcích, na kterých se budou setkávat hosté z různých sfér i generací. Pozvání přijali slameři, mladí herci, studentští organizátoři oslav 17. listopadu, ale i účastníci předrevolučních demonstrací. O výsledky své práce i myšlenky se podělí historici a tvůrci věnující se 20. století, jako například Eduard Stehlík, Václav Marhoul nebo Adam Drda, stejně jako lidé, kteří se zabývají aktuální politickou situací v Evropě: historik Pavel Žáček, Alice Krutilová z evropského předsednictví. Hosté festivalu se také mohou setkat s protagonisty podcastu Paměti národa Jindřichem Šídlem a Janem Dobrovských.

Pro nejmladší návštěvníky je připravena dobrodružná hra za tajemnými tvory Pižďuchy. Své místo v programu má i samotný Strahovský stadion, jemuž jsou věnované komentované procházky, přednášky a projekce o sokolských sletech, spartakiádách i o budoucnosti stadionu.

Organizátoři z Post Bellum nabízejí program různým generacím tak, aby mohli přijít celé rodiny. Nespornou výhodou je také dobrovolné vstupné. Podrobný program akce je uveden na festival.pametnaroda.cz. 

 náhled souboru