SEMINÁŘ "Jak zvyšovat emoční odolnost dětí?"

Probereme hned dvě témata. Prvním budou principy laskavého rozhovoru na náročné téma a konkrétní formulace, které je možné při rozhovoru využít. Druhé téma bude věnováno možnostem, jak zvyšovat emoční odolnost u dětí a jak s jejich emocemi pracovat.

 

Co Vás čeká?

Při květnovém setkání se budeme zabývat hned dvěma tématy. Zaměříme se na principy, jak vést laskavý rozhovor na náročné téma s dítětem a dospívajícím, ať už se problematická situace primárně týká dítěte, nebo ji přináší dospělý. Bude prostor pro pojmenování možností, povinností i limitů, které plynou z role dospělého ve vztahu k dítěti a k jeho situaci. Zazní také konkrétní formulace, které je možné při rozhovoru využít. Druhé téma bude věnováno možnostem, jak zvyšovat emoční odolnost u dětí. Nastíníme, jak pracovat s emocemi dítěte při rozhovoru s ním, jak být dítěti dobrým příkladem, abychom podpořili jeho emoční gramotnost. Zároveň si povíme tipy, jak dítě provést náročnou situací či neúspěchem tak, abychom zvyšovali jeho odolnost a kompetenci.

Lektorky

Seminářem Vás provede Zuzana Kubíková a Zuzana Karásková Ulbertová z Linky bezpečí, které společně realizují i projekt O sebe, jenž se zaměřuje na prevenci a osvětu v tématu psychického zdraví dětí a dospívajících. 

Vstupné

950 Kč pro veřejnost, 650 Kč pro učitele

Pouze v českém jazyce.

Těšíme se na Vás!
ZŠ Duhovka

náhled souboru