Zahrádkářský workshop

V neděli 13. dubna 2014 se koná na zahradě KC Klubovna zahrádkářský workshop, který naváže na úspěšnou akci, kterou o. s. Živé město tamtéž uspořádalo před rokem.

 

Živé město ve spolupráci s KC Klubovna pro vás připravilo druhý ročník oblíbené jarní akce - Zahrádkářský workshop, která proběhne v neděli 13. dubna od 14 hodin na zahradě Klubovny v ulici Generála Píky.

Tento rok se můžete těšit na osvědčenou výrobu závěsných kokedam (někomu ještě stále přežívají), tentokrát s celým týmem okouzlujících lektorek. Rovněž se letos již podruhé připojí uskupení Já na tom dělám, které Vám pomůže nastartovat pěstování bylinek a zeleniny, jež si budete moci odnést ve vlastnoručně dekorovaných květináčích. Pro zájemce proběhne demonstrační výroba nádoby na bioodpad z pivních plechovek (5 l). V průběhu odpoledně bude dokončena produkční zahrádka, kterou v podvečer osázíme zbytky z workshopu. Zahrádka je volným pokračováním projektu Kompost.

Po celou dobu akce bude k dispozici občerstvení Sysel Burger (domácí hamburgery a vegeburgery z vlastnoručně vyrobených surovin).

Stejně jako minulý rok bude možné objednávat sazenice bylinek a jiných rostlin, které se pak budou na workshopu distribuovat. Konkrétní seznam a další informace již brzy na stránkách Živého města (http://www.zive-mesto.cz/akce/19-zahradkarsky-workshop). Nejzazší termín objednávek je pondělí 7. dubna, 14:00.

Den zakončí slavnostní křtění komunitní sauny, kterou Živému městu zapůjčilo suchdolské sdružení Žijeme tady a která bude umístěna na zahradě Klubovny cca do června 2014.

Co s sebou? Budeme pracovat s hlínou, barvami, kytkami, vezměte si tedy elegantní pracovní oblečení, eventuálně drobné nářadí (kapesní nůž, lopatičku, aj.).

Vstup na akci je zdarma, na místě budeme vybírat drobný příspěvek na materiál.

FB událost zde.

Akce se koná ve spolupráci s KC Klubovna a uskupením Já na tom dělám a za podpory MČ Praha 6.