Aktuality

Výpis záznamů 110 z celkového počtu 360 vyhovujících záznamů.


Šestka opět ocenila své nejlepší učitele

U příležitosti Dne učitelů Praha 6 pravidelně oceňuje své nejlepší učitele ze svých základních i mateřských škol. Titul Vynikající učitel na návrh svých ředitelů přebírají pedagogové, kteří do své náročné práce přinášejí něco navíc, ať už jsou to atraktivní metody práce, inovace, spolupráce s dalšími institucemi, integrace znevýhodněných žáků nebo vytvářejí inspirativní prostředí pro žáky i kolegy.  
[28.03.2024]

Provoz mateřských škol na Praze 6 v období letních prázdnin – pilotní projekt v ZŠ a MŠ Antonína Čermáka

V letošním školním roce přichází městská část Praha 6 s pilotním projektem „Běžný provoz MŠ v období letních prázdnin“. Hlavním cílem tohoto projektu je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se školkovými dětmi řeší, a to kam s dětmi, když nemám dovolenou a nemám dostatek finančních prostředků.
[24.01.2024]

Dny otevřených dveří na základních školách v Praze 6

Příležitost pro rodiče předškoláků prohlédnout si vybranou školu a nasát atmosféru.
[10.01.2024]

Vánoční bazááárek podpoří hendikepované děti

Vánoční charitativní bazááárek vydělal 134 670 tisíc korun. Lidé nakupovali darované předměty a oblečení, přispívali pomocí QR kódu nebo darovací SMS. Letošní výtěžek pomůže dvěma šestiletým klukům z Prahy 6, kteří se potýkají s vážným zdravotním postižením. Peníze budou použity na rehabilitace a kompenzační pomůcky.
[15.12.2023]

Finalista loňského ročníku soutěže MasterChef Česko Luboš Novotný alias Lubina vařil a vydával obědy v ZŠ Marjánka

Finalista soutěže MasterChef 2022 Lubina dnes vařil a vydával obědy v ZŠ Marjánka. Tato myšlenka vznikla během soutěže Zlatá vařečka, kde byl Lubina členem poroty a projevil zájem uvařit oběd pro děti za cenu, za kterou to musí kuchařky ve školních kuchyních zvládat každý den.

 
[08.12.2023]

Projekt MAP pomůže pedagogům lépe učit

Co potřebují šestkoví učitelé, aby lépe učili? To bylo cílem projektu Místní akční plán vzdělávání MČ Praha 6 – III. Ten probíhal od loňského května a končí 30. listopadu. S jeho výsledky seznámili zástupci radnice a projektu novináře.
[24.11.2023]

Do stávky se v pondělí 27. listopadu zapojí většina základních a téměř polovina mateřských škol Prahy 6

Důvodem je podle školských odborů a zapojených škol především nesouhlas s navrhovanými úspornými opatřeními na straně státního rozpočtu, která mohou vést ke snižování kvality vzdělávání a ve svém důsledku zásadně omezí možnost rozdělovat početné třídy do menších skupin v rámci výuky k tomu vhodných předmětů, primárně jazyků.


[23.11.2023]

Základní škola nám. Svobody má po letech vlastní kuchyni

Komplex dvou základních škol v Bubenči – ZŠ E. Destinnové a ZŠ nám. Svobody 2 řadu let sdílel jedinou školní kuchyni, kde se vařilo pro žáky a personál obou škol. Protože však Praha 6 navýšila kapacitu obou institucí, bylo jasné, že obě potřebují plnohodnotnou kuchyni.
[09.11.2023]

Počet nápadů občanů Prahy 6 překonal očekávání

Znovuobnovený projekt participativního rozpočtování „Nápad pro šestku“ přitáhl mimořádnou pozornost občanů Prahy 6. Sešlo se přes 90 nápadů, což je nejvíc za dobu trvání tohoto projektu.
[08.11.2023]

Na Petřinách se otevřela nová pobočka městské knihovny

Nový dům pro lidi a knihy – tak je charakterizována nová moderní budova knihovny na Petřinách. Veřejnosti se otevřela 1. listopadu a ihned po zprovoznění nabídla atraktivní program pro veřejnost.
[01.11.2023]