Akční den s IZS na Vypichu

S prací policie, armády, hasičů nebo celní správy se mohly děti seznámit v předpolí obory Hvězda. Praha 6 jim uspořádala další ročník Dne s IZS. Jeho součástí byla také branná soutěž Armády ČR.

Již druhým rokem se sešly složky Integrovaného záchranného systému na pražském Vypichu. Právě tady připravila Praha 6 speciální den určený pro všechny děti, které se tu mohly seznámit s prací záchranářů, policistů, armády, ale také například celníků či vězeňské služby.

„Cílem akce je ukázat dětem ze školek a ze škol, co to vlastně je ten integrovaný záchranný systém. Co všechno do něho patří a kdo všechno se stará o naše bezpečí. Na akci zveme hlavně školky, ale i základní školy, aby děti měly možnost se známit se také s jednotlivými členy záchranného systému,“ řekl Ondřej Kolář, starosta MČ Praha 6.

V nabitém programu mohli návštěvníci vidět například ukázku práce psovodů městské policie nebo jízdní jednotku pražské policie. Děti nebavily ale pouze akční ukázky, ale také program na jednotlivých stáncích. Asi největší zájem mezi diváky vyvolala ukázka práce Vězeňské služby ČR. A kdo si chtěl vyzkoušet svoji fyzičku, mohl se zapojit do prvního ročníku branné soutěže, kterou připravila Armáda ČR. Soutěž spojila vědomostní otázky s disciplínami v oblasti střelby, poskytnutí první pomoci a s obratností. Na akci nechyběl ani vojenský vrtulník, který si mohli zájemci zblízka prohlédnout nebo zásahový speciál hasičů pražského letiště.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout ZDE

 

náhled souboru