Letní kino u Keplera zahajuje sezónu, promítá třikrát v týdnu

Filmové novinky, české kultovní snímky, muzikály i díla světoznámých režisérů. Milovníci stříbrného plátna si v letním kině na šestce letos přijdou na své. Program je mnohem pestřejší než v uplynulých letech, nabídne i živá vystoupení.

Program Letního kina u Keplera startuje ve čtvrtek 10. června českou kultovní klasikou Kouř od Tomáše Vorla. Slavnostního zahájení se zúčastní hlavní herečtí protagonisté filmu. Den na to kino divákům nabídne psychologické drama od Pedra Almodóvara Kůže, kterou nosím a sobotní večer bude patřit oceňované novince Chlast. To vše na novém, 7 x 4 metry velkém plátně, který Praha 6 letos kinu koupila.

O programovou nabídku, stejně jako o zajištění provozu, se v letošním roce postará Kino Dlabačov. „Po testovacím promítání, kdy na film Po strništi bos přišlo dvanáct stovek lidí, mělo každý rok letní kino jiného provozovatele a každý rok se dramaturgie míjela se záměry městské části. Proto jsme se pro čtvrtý ročník rozhodli oslovit Kino Dlabačov. Jsem velmi spokojený s dramaturgickou linkou, kterou nám nabídli. Myslím, že kombinace velkých klasiků a mainstreamových filmů zaboduje i u publika,“ vysvětluje místostarosta pro kulturu Jan Lacina.

„Kino od letňáku dělí vzdušnou čarou asi 300 metrů. A protože se s jedním kinem, které musíme po deseti měsících zavření rozpohybovat, nudíme, nezaváhali jsme ani chvíli,“ vysvětluje Tereza Blažková, manažerka Kina Dlabačov, proč se rozhodli pro kino pod širým nebem. Promítat se bude na rozdíl od minulých let každý čtvrtek, pátek a sobotu, vždy od 21 hodin. „Letní kino nám navíc umožňuje dát do programu trochu jiné filmy než v našem kamenném kině, a tak se ty dva programy budou skvěle doplňovat,“ dodává.

Kromě novinek nabídne například profily režisérů Pedra Almodóvara, Quentina Tarantina a Jima Jarmusche. Na diváky čekají kultovní filmy světové i československé kinematografie a jednou měsíčně filmový muzikál, který k létu v parku prostě patří. Chybět nebudou ani dokumenty. „Do parku chceme ale přinést i něco jiného než jen filmy. Od července nabídneme dvakrát měsíčně sobotní odpolední dětská divadla a připravujeme i živý večerní program,“ láká Tereza Blažková.

Letní filmová scéna vznikla před čtyřmi lety jako projekt participativního rozpočtu Nápad pro Šestku. Návrh Martiny Kaňákové si prohlasovali sami obyvatelé Prahy 6. Stejně jako v minulých letech bude pro diváky zajištěno 100 míst k sezení, občerstvení v podobě čepovaného břevnovského piva, vína, limonád a něčeho na zub. Do kina je možné přijít i s pejskem nebo jiným vychovaným domácím mazlíčkem.

Vstupenky za cenu 100 Kč si je možné v předprodeji zajistit na www.letnikinoukeplera.cz, ale k dispozici budou i na místě.

náhled souboru