Praha 6 připravuje letní provoz mateřských škol

Po loňském úspěchu letních aktivit ve školkách dochází letos k dalšímu navýšení kapacit.
V loňském roce mateřské školy nabídly přes 900 míst, letos nabízíme téměř 1300 míst pro děti z Prahy 6. Nabídka pokrývá oba prázdninové měsíce a je rozložena po celém území Prahy 6 podle požadavků rodičů. Ve školkách, kde je plánována rekonstrukce, letní provoz neprobíhá.

Do nabídky letních aktivit se promítly výsledky ankety rodičů dětí z mateřských škol Prahy 6. Anketa proběhla v listopadu loňského roku a zúčastnilo se jí téměř 1500 rodičů. Pro využití provozu otevřených školek během letních prázdnin se vyslovilo téměř 1100 z nich. Největší zájem byl o letní školičku (42 %), poté o letní provoz (35 %) a nakonec o městský tábor (23 %). Jednotlivé nabídky se liší velikostí dětské skupiny, jejím věkovým složením, tematickým zaměřením a cenou.
Rodiče a zejména děti si mohou vybrat ze široké palety aktivit, sportovně zaměření tradičně míří na Hanspaulku, kde je nabízen sportovní kemp s profesionálními lektory, v Liboci se věnují poznávání hradů a zámků a keramickému tvoření. Kromě turistiky naleznete v nabídce i jógu, dramatizaci, poznávání ptačí říše a indiánské hry. Veškeré podrobnosti budou zveřejněny na webových stránkách škol a přihlásit se můžete již nyní. 

Kompletní nabídku letního provozu mateřských školek v Praze 6 najdete zde.

náhled souboru