Praha 6 se připojuje k Tříkrálové sbírce

Úřad městské části Praha 6 je místem, kde můžete přispět do Tříkrálové sbírky, kterou pořádá Charita Česká republika. Kasička pro dobrovolné finanční dary bude do 14. ledna na recepci úřadu. Výtěžek akce pomůže lidem v tíživé životní situaci.

Dárci mohou přispět v budově úřadu na adrese Československé armády 23. Zapečetěnou kasičku s logem dobročinné organizace Charita Česká republika najdou na recepci naproti hlavnímu vchodu. Zůstane zde do pátku 14. ledna. Výše příspěvku je dobrovolná, každá koruna pomůže.

Výtěžek sbírky podpoří seniory, vážně nemocné, lidi s handicapem, sociálně potřebné rodiny a lidi, kteří jsou na okraji společnosti (více o záměrech sbírky). Charita působí v celé České republice a disponuje hustou sítí sociálních služeb. Výtěžek sbírky tak pomůže přímo v místech, kde byly peníze sesbírány.

Tříkrálová sbírka má rovněž on-line podobu. Darovat peníze je totiž možné prostřednictvím webových stránek této charitativní akce. Také zde mohou dárci nasměrovat svůj příspěvek tak, aby pomáhal v jejich regionu. Stačí zadat příslušné PSČ nebo název obce a ze seznamu dobročinných subjektů vybrat ten, který se o využití daru ve prospěch potřebných lidí postará.

Rovněž lze zaslat dárcovskou SMS na číslo 87 777 ve tvaru:

DMS KOLEDA 30 nebo DMS TRV KOLEDA 30

DMS KOLEDA 60 nebo DMS TRV KOLEDA 60

DMS KOLEDA 90 nebo DMS TRV KOLEDA 90

Až do neděle 16. ledna můžete v ulicích narazit na dobrovolníky v kostýmech králů, kteří tak navazují na starodávný lidový obyčej. Přispět jim lze rovněž do zapečetěné kasičky s logem neziskové organizace Charita Česká republika.

náhled souboru