Vynášení Morany aneb vítání jara

Tradiční akce Stanice techniků Vynášení Morany aneb vítání jara se po dvou letech opět uskuteční v klasické fyzické podobě. Připraveny budou řemeslné dílny a rukodělné workshopy pro malé i velké. 

 

V neděli 3. dubna proběhne od 13 do 17 hodin ve Stanici techniků DDM hl. m. Prahy pátý ročník akce Vynášení Morany aneb Vítání jara.
Rozloučení se zimou se uskuteční v duchu lidových tradic. Pro návštěvníky budou připraveny výtvarné a rukodělné workshopy nejen s velikonoční tematikou. Dalším doprovodným programem bude SWAP oblečení pro děti a dospělé. Zbylé oblečení potom bude využito na charitativní účely. 
 
Děti si budou moct vyrobit proutěné dekorace, módní doplňky s jarní tematikou, v dřevodílně se budou vyrábět oblíbené jarní medaile. Těšit se můžete i na pečení domácích housek. Pro milovníky sportu bude venku připraven sportovní, akrobatický a šermířský koutek. Akce se zúčastní také Stadion mládeže, DDM Praha 6 a DDM Suchdol.
 
Letos se našeho průvodu zúčastní i mladí nadšenci z hopsej.cz. Kromě průvodu pro vás budou mít připravené i akrobatické představení a workshop, na kterém si děti budou moct vyzkoušet nejen jejich skákací (sedmimílové) boty.
 
V 16 hodin se všichni účastníci vydají v průvodu společně s hudebníky a obřími maskami podél Vltavy do Stromovky. Průvod bude zakončen spálením Morany, která se následně pošle po vodě zpět do podsvětí.
 
Časový harmonogram akce bude brzy upřesněn.
 
 
Dále se můžete těšit na tradiční aktivity, jako je autodráha, železniční a tramvajové kolejiště.
 

Stanice techniků DDM hl. m. Prahy

náhled souboru